Tłumacz języka włoskiego

Tłumaczenie ustne języka włoskiego

Oferujemy bogatą ofertę i wsparcie językowe – tłumaczenie ustne języka włoskiego- podczas konferencji, szkoleń, eventów, spotkań biznesowych, paneli dyskusyjnych i nie tylko.


OFEROWANE USŁUGI:


1. Tłumaczenie ustne konsekutywne

Jest to tłumaczenie ustne, które tłumacz języka włoskiego  wykonuje po odsłuchaniu osoby przemawiającej. Zazwyczaj po trzech, pięciu minutach przemówienia. Podczas wypowiedzi w języku źródłowym tłumacz prowadzi notatki. Służą mu one następnie do swego rodzaju streszczenia wypowiedzi w języku docelowym. Tego rodzaju tłumaczenie jest o wiele krótsze od przemówienia źródłowego. Ma ono na celu przekazanie najistotniejszych treści, idei i informacji, jednocześnie nie tracąc toku logicznego wypowiedzi języka źródłowego. Drugim wariantem tłumaczenia konsekutywnego jest odtworzenie przez tłumacza całości wypowiedzi w taki sposób jakby to on sam ją wygłaszał.

2. Tłumaczenie ustne szeptane

Jest to tłumaczenie ustne języka włoskiego, które znajduje swoje szerokie zastosowanie w trakcie różnego rodzaju spotkań handlowych, biznesowych, szkoleń korporacyjnych i innych gdzie przewidziana jest obecność niewielkiej ilości osób. Jest ono niezbędne gdy jedna z osób lub więcej, które uczestniczą w spotkaniu posługują się innym językiem niż pozostałe osoby. W tym przypadku tłumacz, znajdując się blisko osoby/osób nie rozumiejącej języka, którym posługuje się reszta uczestników, przekłada na bieżąco, szeptając, treść wypowiedzi wszystkim obecnym. Ta metoda zapewnia absolutną dyskrecję i nie zagłusza osoby które przemawia.

3. Tłumaczenie ustne towarzyszące

Jest to tłumaczenie ustne języka włoskiego konsekutywne, które odbywa się podczas trwania podróży służbowej, wyjazdu, delegacji, spotkań marketingowych. W tym przypadku przez cały okres trwania np. delegacji, wycieczek, podróży, tłumacz jest do dyspozycji jednej lub kilku osób, które biorą w niej udział. W razie potrzeby wykonujemy również tłumaczenia liaison i à vista.

4. Tłumaczenie ustne liaison- zdanie po zdaniu

Jest to ustne tłumaczenie treści dla niewielkiej grupy osób. Z reguły tłumacz musi znajdować się bardzo blisko osoby przemawiającej tak by nie utracić żadnego szczegółu jego wypowiedzi. Zadanie tłumacza polega na przełożeniu na język obcy krótkich wypowiedzi nie mając czasu na sporządzenie żadnych notatek. Celem takiego przekładu w porównaniu z tłumaczeniem konsekutywnym jest jak największa precyzja w przekładzie.

Z tego powodu osoba przemawiająca musi sporządzać krótkie wypowiedzi. Powinna mieć dużą świadomość obecności tłumacza, którego zadaniem jest wręcz tłumaczenie zdanie po zdaniu. Tłumacz w tym przypadku nie może pominąć żadnych szczegółów i niuansów językowych. Tak więc osoba przemawiająca musi zdawać sobie sprawę z konieczności zachowania wystarczająco długich pauz pomiędzy jednym zdaniem a drugim. Musi sprawić, aby przekaz na język docelowy mógł zostać sporządzony szybko, rzetelnie i profesjonalnie, bez utraty żadnych informacji.

5. Tłumaczenie ustne języka włoskiego à vista

Jest to tłumaczenie tekstu pisanego. Tłumacz ma za zadanie wykonać je tu i teraz, bez poprzedniego zapoznania się z jego treścią. Tłumaczenie powinno zostać zrealizowane w sposób płynny i bez potknięć. Tłumacz, który rzadko może zapoznać się wcześniej z ów tekstem, ma za zadanie objąć wzrokiem cały ciąg zdań i je przetłumaczyć na język docelowy w jak najdoskonalszej formie.

Tłumaczenia pisemne języka włoskiego


Tłumaczenie ustne języka włoskiego Warszawa

Zapewniamy tłumaczenie z języka włoskiego na polski oraz tłumaczenie z języka polskiego na włoski m.in w poniższych miastach Polski:

Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice, Gdynia, Częstochowa, Radom , Rzeszów, Olsztyn i in.

Adam Matuszewski

Adam Matuszewski

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za szybką i fachową pomoc. Zdecydowanie polecam

Bartek Boreczek

Bartek Boreczek

5 gwiazdek, Pan Piotr jest bardzo profesjonalny. 4 godziny ciągłego tłumaczenia i caly czas bardzo wysoki poziom. Polecam

Maciej Ryciuk

Maciej Ryciuk

Bardzo profesjonalne wykonanie usługi tłumaczenia ustnego. Elastyczne ustalenie terminu. Do tego bardzo miły kontakt. Polecam

ewa ziarko

ewa ziarko

Doskonaly tłumacz języka włoskiego.Perfekcyjne tłumaczenie z języka polskiego na język włoski.Swietny dobor slow i zwrotow. Szybko .Polecam

Luca Bo

Luca Bo

Ottimo servizio da parte di Pietro molto efficente e puntuale e davvero disponibile , grazie mille

Kamil Graczyk

Kamil Graczyk

Polecam. Tłumaczenia wykonywane profesjonalnie i terminowo.

Livi A

Livi A

Interprete Italiano, molto professionale e puntuale

Łukasz Kowalczyk

Łukasz Kowalczyk

Godny polecenia tłumacz z języka włoskiego. Dobrej jakosci, terminowe i sensowne cenowo tłumaczenie włosko polskie

Marco Albano

Marco Albano

Una particolare menzione a Piotr, ottimo interprete italiano-polacco